Ranking Zmywarek – Najlepsze Modele w lipcu 2024 roku

Choć na rynku jest wiele wysokiej klasy marek, niektórzy chcą pozostać przy zaufanej marce. Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ zakup zmywarki firmy Samsung. Ich zmywarki są znane z niezawodności i bardzo rzadkich napraw. Gwarancja na zmywarkę to także świetny sposób, aby poczuć się bezpiecznie, wiedząc, że nie będziesz miał pecha, jeśli coś pójdzie nie tak. Zmywarki Whirlpool są również bardzo niedrogie, co czyni je dobrym wyborem dla wielu budżetów.

Zmywarka Ranking TOP 7 w 2024 roku

Jeśli szukasz nowej zmywarki, wśród wymienionych powyżej marek możesz znaleźć taką na każdą kieszeń. Możesz wybierać między zmywarkami najwyższej klasy od GE, LG, Maytag i wielu innych. Marki te produkują urządzenia najwyższej jakości, które oferują liczne funkcje, od energooszczędności po trwałość. Jeśli chodzi o wybór zmywarki, możesz być przytłoczony liczbą opcji, ale poniższe wskazówki pomogą Ci wybrać najlepszą dla Twoich potrzeb.

Zmywarka z wysoką wanną firmy Amana jest dostępna w kolorze białym, czarnym i ze stali nierdzewnej. Jej wbudowana, wysoka na 24 cale wanna może pomieścić do dwunastu kompletów naczyń na jeden załadunek. Posiada również wąski przedni panel sterowania, trzy podstawowe cykle zmywania i suszenie z podgrzewaniem. Ponadto model ten jest wyposażony w wewnętrzny kosz na sztućce, który zapewnia dodatkowe miejsce. Zmywarka posiada również trzeci wieszak na drobne przedmioty. Niezależnie od wybranego stylu, zmywarka Amana z wysoką wanną z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

1. Samsung DW60R7040BB

Jeśli masz zmywarkę Samsung DW60R7040BB, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak ją zresetować. Firma Samsung cieszy się doskonałą reputacją, produkując urządzenia wysokiej jakości, ale nie są one odporne na problemy. Niektóre z nich to przeciekanie, problemy z opróżnianiem i zbyt wiele kodów błędów. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów rozwiązania tych problemów. Spróbuj uruchomić cykl ze środkiem do czyszczenia zmywarek lub dodać filiżankę sody oczyszczonej do cyklu z białym octem, aby uzyskać głębsze czyszczenie.

Zanim rozpoczniesz czyszczenie nowej zmywarki Samsung DW60R7040BB, musisz wyjąć filtr. Wyjmij filtr, odłączając urządzenie od zasilania i zdejmując ramiona natryskowe. W międzyczasie napełnij dno zmywarki białym octem i gorącą wodą. Niektóre modele są wyposażone w rurki doprowadzające wodę, które można wyjąć za pomocą śrubokręta. Śrubokręty są używane do mocowania wirników. Aby je zdjąć, postępuj zgodnie z instrukcją obsługi.

2. Amica DIM64D7EBOqD

Amica DIM64D7EBOQD to wydajna i wszechstronna zmywarka, która idealnie sprawdzi się w domach z niewielkimi kuchniami. Model ten został zaprojektowany ze wbudowanym cyklem turboczyszczenia, który pomoże Ci umyć naczynia szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki wskaźnikowi informującemu o rodzaju samoczyszczenia, które należy umyć, zmywarka jest wyposażona w wiele funkcji, które sprawiają, że jest to idealne urządzenie do małego mieszkania.

3. Siemens SN61IX09TE

Zmywarka Siemens SN61IX09TE to wydajne i elastyczne urządzenie dla Twojego domu. Dzięki opcjom programu VarioSpeed Plus ta zmywarka może spełnić Twoje specyficzne potrzeby. Program VarioSpeed szybko umyje i wysuszy Twoje naczynia, zachowując przy tym doskonałe rezultaty. Możesz wybrać, czy chcesz zmywać naczynia z niską, średnią czy wysoką prędkością. Wybierz jedną z czterech różnych prędkości, aby jak najlepiej dostosować zmywarkę do swojego stylu życia.

Posiada górny kosz o regulowanej wysokości, co pozwala z łatwością załadować duże naczynia i patelnie. Podobnie jest z przyciskiem Ulubione, który umożliwia wybranie ulubionego programu i uruchomienie zmywarki. Ta funkcja znacznie ułatwia życie. Możesz zapisać ulubiony program w urządzeniu i mieć do niego dostęp, kiedy tylko zechcesz. Funkcja ta jest dostępna również w starszych modelach zmywarki Siemens SN61IX09TE.

4. Bosch SPV6ZMX23E

Jeśli zastanawiasz się, jak korzystać z modelu Bosch SPV6ZMX23E, masz szczęście. Ta zmywarka jest wyposażona w wiele funkcji, w tym połączenie Wi-Fi, interfejs z ekranem dotykowym i instrukcję obsługi zmywarki. Możesz również znaleźć pytania i odpowiedzi innych użytkowników Bosch SPV6ZMX23E na forum społeczności internetowej Bosch SPV6ZMX23E.

Najczęstszym problemem, który powoduje, że zmywarka Bosch nie działa, jest problem z dopływem wody. Może to wynikać z nieprawidłowego podłączenia zaworu wody lub niedrożności węża doprowadzającego wodę do zmywarki. Bez względu na przyczynę można łatwo zidentyfikować i naprawić ten problem. Najpierw jednak należy sprawdzić zawór wody. Zawór ten wysyła sygnał do uruchomienia zmywarki. Aby sprawdzić, czy zawór wodny jest uszkodzony, wyjmij wąż ze zmywarki i sprawdź, czy jest prawidłowo podłączony do źródła wody.

5. Amica DIM44C6TBOiD

Czy słyszałeś o modelu Amica DIM42E6TBqH? Jeśli nie, to powinieneś. Ta zmywarka jest jednym z wielu produktów wytwarzanych przez firmę Amica. Ta zmywarka została oceniona przez konsumentów, którzy z niej korzystali, ponieważ posiada kilka funkcji. To urządzenie jest POZYTYWNYM rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów ze zmywarką. Poznajmy jej cechy w tym artykule. To wyjątkowy wybór dla rodzin poszukujących zmywarki wysokiej jakości.

Wzornictwo zmywarki Amica DIM42E6TBqH jest proste, ale funkcjonalne. Posiada zaokrąglony kształt ułatwiający czyszczenie. Jej efektywność energetyczna jest jedną z najlepszych wśród wszystkich zmywarek. Jest dostępna z dwuletnią gwarancją. Łatwy w obsłudze panel sterowania oferuje wiele opcji i funkcji. Jest również dostępna z podręcznikiem użytkownika, który jest idealny dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o urządzeniu przed zakupem.

6. Siemens SR61HX12KE

Zmywarka Siemens SR61HX12KE jest wyposażona w kilka przydatnych funkcji. Jedną z nich jest regulowana wysokość górnego kosza. Pozwala ona na mycie różnego rodzaju naczyń, takich jak miski czy talerze. Zmywarka jest również wyposażona w aplikację na smartfony Home Connect, która umożliwia sterowanie ustawieniami za pomocą smartfona. Przycisk Ulubione umożliwia wybranie konkretnego naczynia, które zostanie automatycznie wybrane, gdy przyjdzie czas na jego wykonanie.

Dostępnych jest wiele różnych programów, w tym specjalny program do mycia naczyń w próżni. Zmywarka zawiera detergent do maszynowego mycia naczyń, który gwarantuje usunięcie tłuszczu i osadów wapiennych ze zbiornika i innych wewnętrznych rur. Detergent szybko się rozpuszcza i nie powoduje rozprzestrzeniania się zapachów. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób wrażliwych, ponieważ ten detergent jest bezpieczny dla wszystkich materiałów. Zmywarka Siemens SR61HX12KE jest objęta pięcioletnią gwarancją od daty zakupu.

7. Bosch SMS4HAI48E

Jeśli szukasz nowej zmywarki, świetnym rozwiązaniem może być Bosch SMS4HAI48E. Ta zmywarka o szerokości 24 cali jest mniejsza niż typowe modele, a mimo to ma kilka zaawansowanych funkcji. Obejmują one cichą pracę, elastyczność, opatentowany system CrystalDry oraz technologię łączności z siecią domową Home Connect. Oto bliższe spojrzenie na niektóre z tych funkcji. Spodoba Ci się eleganckie wzornictwo zmywarki Bosch SMS4HAI48E.

Jedną z nieoczekiwanych cech zmywarek Bosch jest rzędowa pompa ciepła, która zużywa mniej energii niż pręt ceramiczny. Inne innowacje obejmują wyjątkową, szczelną podstawę zmywarki, która tłumi hałas pomp i zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed wyciekami. Zmywarka posiada nawet zakamarek do rozpuszczania detergentów, który rozkłada kapsułki i tabletki używane w zmywarce. Ponadto jest wyposażona w wyłącznik czasowy, dzięki któremu zmywarka pracuje bez przerwy.

Czym jest Zmywarka?

Zmywarka to małe urządzenie kuchenne, które służy do mycia naczyń. Do mycia naczyń wykorzystuje wodę z obiegiem zamkniętym oraz środki chemiczne. Detergent usuwa cząsteczki żywności, a środek płuczący zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu krople wody nie sklejają się. Ciepło w zmywarce pomaga przyspieszyć proces suszenia i działania detergentu. Inne czynniki, które mają wpływ na proces mycia, to ilość wody w zmywarce, ciśnienie, wilgotność i rozpuszczalność substancji stałych w wodzie. Sól jest również używana do obniżania twardości wody w zmywarce i zapobiegania tworzeniu się kamienia mineralnego.

Zmywarki mogą mieć również wbudowane czujniki, które monitorują poziom zabrudzenia i temperaturę naczyń. Cykle mycia wstępnego skracają czas zmywania dzięki namaczaniu brudnych naczyń. Niektóre zmywarki posiadają również osobny cykl płukania, który spryskuje naczynia natychmiast po ich umyciu. Ponadto dostępny jest cykl delikatny dla naczyń z delikatnej porcelany, kryształu lub szkła. Temperatura w cyklu delikatnym jest niższa niż w pozostałych cyklach.

Typy zmywarek

Dostępnych jest kilka typów zmywarek. Można wybrać taką, która jest przeznaczona do małych załadunków, lub pełnowymiarową zmywarkę do dużych załadunków. Zmywarki do zabudowy mogą być zainstalowane pod blatem kuchennym lub oddzielnie pod blatem. Niektóre zmywarki do zabudowy są wyposażone w takie funkcje, jak automatycznie otwierane drzwi, zabezpieczenie przed zalaniem, ukryty element grzejny i wentylator. Niektóre modele mają również wbudowane WiFi.

Główne elementy zmywarki to zawór poboru wody, system suszenia parą oraz elektromechaniczny mechanizm sterowania. Wszystkie te części współpracują ze sobą, aby wyczyścić naczynia i przybory kuchenne. Niektóre zmywarki mają wbudowane systemy sanityzacji i strefy intensywnego zmywania. Inne mają dostępny filtr i ukryte elementy grzejne. Niektóre zmywarki posiadają również element grzewczy i opcję samoczyszczenia. Aby dowiedzieć się więcej o zmywarkach do naczyń, czytaj dalej.

Zintegrowane zmywarki do naczyń są ukryte w szafkach i świetnie sprawdzają się w kuchniach o opływowych kształtach. Alternatywnie można kupić zmywarkę półzintegrowaną, która często jest ukryta w szafkach, ale ma widoczny panel sterowania. Choć oba modele są idealne do kuchni o opływowych kształtach, mogą być trudne do przenoszenia. Jeśli kupujesz zmywarkę do użytku komercyjnego, upewnij się, że jej pojemność jest wystarczająco duża, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

Jak przetestowaliśmy Zmywarki w naszym rankingu?

Instytut Good Housekeeping przeprowadził szeroko zakrojone badania dotyczące urządzeń gospodarstwa domowego i środków czystości. Zmywarki są wołami roboczymi w kuchni. Gdy działają prawidłowo, wykonują za Ciebie całą brudną robotę, nie wymagając od Ciebie poświęcania czasu na wstępne mycie i suszenie naczyń. Jeśli zmywarka nie spełnia swoich zadań, prawdopodobnie nadszedł czas, aby ją wymienić. Jak więc wybrać najlepszą zmywarkę do domu? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Na co zwrócić uwagę przed zakupem Zmywarki?

Jeśli jesteś na rynku nowej zmywarki, musisz zwrócić uwagę na kilka jej cech. Wnętrze zmywarki jest równie ważne, jak jej wygląd zewnętrzny, dlatego warto zastanowić się, ile osób planuje się w niej myć. Należy również pamiętać o kształcie i wielkości naczyń. Istnieją również różne rodzaje zmywarek, w tym modele do zabudowy i przenośne. Zmywarki do zabudowy są najbardziej popularne i można je kupić wraz z przebudową kuchni.

Wydajność zmywarki jest zwykle określana na podstawie liczby naczyń, które może pomieścić. Jedno nakrycie to jeden duży talerz obiadowy i dwa mniejsze talerze do serwowania przekąsek. Ponadto jedno nakrycie zawiera szklankę do napojów lub filiżankę do kawy. W skład jednego nakrycia wchodzą również dwie łyżeczki, widelec obiadowy, widelec do sałatek i nóż. Należy również zwrócić uwagę na styl zmywarki. Poszukaj eleganckiego i atrakcyjnego wzornictwa.

Ile kosztuję nowa Zmywarka?

Ile kosztuje zmywarka do naczyń? Zmywarka kosztuje od 4000 do 12000 zł, w zależności od modelu, marki i funkcji. Zmywarki mogą wytrzymać do dziesięciu lat z minimalnymi problemami, ale warto rozważyć wymianę starszego modelu, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Większość zmywarek jest dość przystępna cenowo i stosunkowo łatwa w utrzymaniu. Czyszczenie zmywarki co kilka miesięcy to najlepszy sposób na zapewnienie optymalnej wydajności i przedłużenie jej żywotności. Zaleca się jednak wezwanie serwisanta, gdy zmywarka po pewnym czasie przestaje działać. W zależności od typu i modelu, koszt naprawy może wynosić od 50 do 200 USD za godzinę.

Podstawowy typ zmywarki ma mniej cykli i jest mniej energooszczędny. Bardziej zaawansowane zmywarki są wyposażone w funkcje typowe dla systemów komercyjnych. Takie modele mogą być również cichsze i wyposażone w regulowane półki, które ułatwiają zmieszczenie wszystkich brudnych naczyń w jednym załadunku. Modele wysokiej klasy mogą być również wyposażone w łączność Wi-Fi i inne zaawansowane funkcje, które ułatwiają życie. W zależności od tego, ile pieniędzy chcesz wydać, zmywarka wysokiej klasy może być warta dodatkowego kosztu.

Kiedy kupić nową zmywarkę?

Powinieneś wiedzieć, kiedy kupić nową zmywarkę, jeśli zauważysz pęknięcie we wnętrzu swojego obecnego modelu. Może to oznaczać rdzewienie lub przeciekanie, a naprawa pęknięcia będzie droższa niż wymiana na nowy model. Poza tym pęknięcia we wnętrzu zmywarki mogą być wskaźnikiem poważniejszego problemu, dlatego należy natychmiast wezwać hydraulika. Na szczęście istnieje kilka oznak, które wskazują, kiedy należy wymienić zmywarkę.

Wydajność to jeden z głównych powodów, dla których warto kupić nową zmywarkę. Kupując zmywarkę o większej wydajności wodnej i energetycznej, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze na energii i wodzie. Ponadto te nowsze modele są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ pozwalają zaoszczędzić 4000 galonów wody rocznie. Inne czynniki wpływające na koszt to liczba poziomów zmywania, rozkład strumienia wody i funkcje specjalne. Modele energooszczędne zawierają również takie opcje, jak para i tryby energooszczędne.

Najlepsze Zmywarki – Opinie Użytkowników

Opinie użytkowników o zmywarkach do naczyń są bardzo zróżnicowane i nie ma jednego standardu, który miałby zastosowanie do wszystkich modeli. Ogólnie rzecz biorąc, konsumenci uważają je za zadowalające, ale niektórzy wyrażają frustrację z powodu niektórych modeli. W ocenie Consumer Reports zmywarki LG plasują się w środku stawki. Firma J.D. Power wystawia im dobre recenzje, a zmywarki LG można czasami kupić za niską cenę. Jeśli chodzi o funkcje, większość zmywarek LG ma standardowe cykle i opcje.

Zmywarki podlegają ścisłym regulacjom prawnym, a firmy są zobowiązane do informowania o ilości zużywanej przez nie energii i wody. Większość zmywarek posiada certyfikat Energy Star i zużywa znacznie mniej energii niż porównywalne urządzenia. W rzeczywistości zużywają one tylko 3,5 galonów wody na jeden załadunek i 270 kilowatogodzin rocznie. Zmywarki są już bardzo wydajne w porównaniu z ręcznym zmywaniem naczyń.

Czy warto kupić Zmywarkę?

Zmywarka zdecydowanie ułatwi pracę w kuchni, ale nie jest tania! Dlatego musisz wiedzieć, czego szukać w zmywarce. Poniżej przedstawiamy kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem zmywarki:

Możesz kupić świetną zmywarkę za parę tysięcy złotych, ale pamiętaj, że będziesz jej używać przez długi czas! Dzięki niej będziesz mógł zaoszczędzić czas, energię i wodę – wygrana-wygrana!

Oszczędność wody: Po podłączeniu do zimnej wody zmywarki zużywają znacznie mniej wody niż zmywarki ręczne. Mycie naczyń pod bieżącą wodą zużywa więcej wody niż mycie ręczne, dlatego większość modeli zmywarek zużywa tylko 12-13 litrów wody. Jednak zmywarka klasy premium może zaoszczędzić do ośmiu, a nawet siedmiu litrów wody na cykl zmywania. Ręczne mycie naczyń może zmarnować nawet 60 litrów wody dziennie!

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking Zmywarek – Najlepsze Modele w lipcu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze