Ranking Soundbarów – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

Który soundbar jest najlepszy? Mój subiektywny, obiektywny ranking soundbarów i recenzje pomogą Ci szybko określić, który z nich jest najlepszy. Aby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie soundbar, zebrałem polecane modele z różnych przedziałów cenowych. Na podstawie moich niezależnych testów wybrałem najlepsze soundbary. Jaki jest ich dźwięk? To te najmocniejsze z krystalicznie czystym dźwiękiem i często z subwooferem. Najlepsze propozycje mogą być używane zarówno do oglądania telewizji i filmów, jak i słuchania muzyki i koncertów na żywo. Klasyfikacja składa się z dwóch części. Jedna to soundbary z systemem Dolby Atmos. W celu zwiększenia przestrzenności dźwięku użytkownik otrzymuje głośniki podwieszane. Te głośniki otoczą Cię dźwiękiem i będą działać jak kino domowe. Poniżej przedstawiamy najlepsze soundbary dla każdego, kto chce dokonać zakupu raz i zrobić to prawidłowo. Rankingi są krótkie i zawierają recenzje. Jeśli masz czas, możesz również znaleźć szczegółowe recenzje i wskazówki dotyczące każdego modelu.

1. JBL 9.1

Autentyczny soundbar z Dolby Atmos i potężnymi basami. Ta listwa głośnikowa do telewizorów może być również używana do słuchania wszystkich gatunków muzyki, w tym hip-hopu, rocka, jazzu i bluesa. Zapewnia czysty dźwięk bez tanich sztuczek i szumów. Ten soundbar jest najlepszy w systemie Dolby Atmos. Wspomniana technologia poprawia również przestrzenność. Ten soundbar ma odłączane głośniki tylne. Aby uzyskać lepsze wrażenia z przestrzennego dźwięku, należy je ustawić. Moduły bezprzewodowe (WiFi, Bluetooth AirPlay, Chromecast, AirPlay) pozwalają na szybkie sparowanie sprzętu z innym urządzeniem. Obsługiwane są także pliki audio wysokiej jakości.

2. Samsung HW-Q600A

Format 3.1.2, który obejmuje bezprzewodowy subwoofer i dwa głośniki skierowane ku górze, zapewnia dźwięk wypełniający pomieszczenie. Jest on wspierany przez Dolby atmos i DTSX. Technologia Acoustic Beam firmy Samsung, wykorzystywana zarówno w filmach, jak i grach wideo, zapewnia, że dźwięk dobiega tylko z tego ekranu, na którym jest słyszalny. Po uruchomieniu konsoli aktywowany został tryb pro-game. Najlepszy jest też soundbar Samsung HWQ600A, który można sparować z dowolnym telewizorem Samsung (oba można obsługiwać jednym pilotem) i dostosować jego ustawienia do przestrzeni. Funkcja Sound Adaptation umożliwia dostosowanie jakości dźwięku do zawartości. Funkcja Q-Symphony umożliwia współpracę soundbara z głośnikami telewizora, co pozwala uzyskać bardziej wciągający dźwięk. Samsung HWQ600A można połączyć ze smartfonem, po prostu dotykając obu urządzeń. Do soundbara można dokupić tylne głośniki bezprzewodowe.

3. LG SN4R

LG SN4R zajmuje trzecie miejsce na naszej liście najlepszych soundbarów. Posiada dźwięk 4.1-kanałowy i moc 420 W. Technologia dźwięku przestrzennego DTS Virtual: X „cinema”, którą obsługuje urządzenie, pozwala cieszyć się fantastycznymi wrażeniami dźwiękowymi podczas oglądania przebojowych filmów. W dołączonym do zestawu bezprzewodowym subwooferze o mocy 200 W zastosowano membranę z włókna węglowego. Zapewnia on niesamowitą czystość basów. Wraz z soundbarem użytkownik otrzymuje również dwa małe głośniki tylne. Głośnik LG SN4R można bezprzewodowo podłączyć do telewizora za pomocą Bluetooth lub HDMI. Zastosowana w soundbarze technologia AI Sound Pro umożliwia dostosowanie dźwięku do treści wyświetlanych na ekranie telewizora. Usłyszysz każde słowo w filmach akcji i podczas zwykłych rozmów.

4. Creative Sound Blaster X Katana

Zestaw Creative Sound Blaster X Katana może być dobrym wyborem, jeśli szukasz czegoś w podobnej cenie, ale interesują Cię przede wszystkim gry. Ten klasyczny zestaw słuchawkowy 2.1 wyposażono w potrójny wzmacniacz, duże przetworniki i dobrą jakość dźwięku. Ten zestaw słuchawkowy doskonale nadaje się do tworzenia środowiska do gier. Dzięki specjalnym trybom można go również używać do oglądania telewizji i słuchania muzyki. Niewielkie rozmiary zestawu ułatwiają umieszczenie głośników w dowolnym pomieszczeniu.

5. Yamaha YAS-209

Yamaha to jedna z tych firm, które nigdy nie zawodzą. Choć za sprzęt Yamahy możesz zapłacić więcej, jest mało prawdopodobne, że będziesz tego żałował. Moglibyśmy polecić dowolny soundbar Yamahy, ale my wolimy Yamahę YAS-209. Ten system udowadnia, że oglądanie filmów i słuchanie muzyki w salonie może być komfortowe przy niewielkiej inwestycji. Funkcja Clear Voice poprawia słyszalność dialogów, a wzmacniacz i zastosowane przetworniki zapewniają bogate brzmienie. Technologia DTS VirtualX symuluje efekty przestrzenne, a zewnętrzny subwoofer zapewnia basy. To klasyka, ale w unowocześnionym wydaniu.

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking Soundbarów – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze