Ranking Sokowirówek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Jeśli próbujesz znaleźć najlepszą sokowirówkę na rynku, to masz szczęście. Na rynku jest wiele świetnych urządzeń, ale my zawęziliśmy nasz wybór do trzech. Są to Bosch MES4010, Philips Avance Collection HR1922/20 i Kenwood JE850. Który z nich powinieneś kupić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszą sokowirówkę na rynku.

Sokowirówka Ranking TOP 7 w 2024 roku

Jaką sokowirówkę kupić? Przy wyborze sokowirówki należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest miejsce. Sokowirówka może zajmować cenne miejsce na blacie. Należy wziąć pod uwagę wielkość kuchni i ilość wolnego miejsca. Zastanów się, jak często będziesz używać sokowirówki, aby określić, jakiej wielkości potrzebujesz. Niektóre sokowirówki mieszczą się w szafce lub w rogu blatu.

Ta sokowirówka jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz sokowirówki, która może wycisnąć do 16 uncji soku. Jest łatwa w czyszczeniu, cicho pracuje i ma regulowaną wylewkę. Inną sokowirówką, którą warto rozważyć, jest sokowirówka NutriBullet. Jest ona mniejsza od sokowirówki Magic Bullet i ma trzy różne prędkości pracy. Kolejną dobrą cechą są zintegrowane pojemniki do przechowywania. Jeśli jesteś poważnym miłośnikiem soków, warto rozważyć tę sokowirówkę.

1. Bosch MES4010

Sokowirówka Bosch MES4010 to sokowirówka odśrodkowa, która ma wiele przydatnych funkcji. Sokowirówka ma pafyldningsror o średnicy 84 milimetrów. Ta sokowirówka jest wyposażona w silnik o mocy 1200 W. Może również wyczyścić cały ravarer. Urządzenie może wyprodukować 1,5 litra soku. Jego główne zalety to duża wydajność soku oraz możliwość rozdrabniania owoców i warzyw.

Sokowirówka Bosch MES4010 posiada wydajny silnik o mocy 1200 W do cięcia owoców i warzyw. Wyposażona jest również w wyjmowane sito. Posiada łatwe do czyszczenia sito i wygodny timer. Wyświetlacz LED i lampka kontrolna ułatwiają monitorowanie soku. Urządzenie może być również używane do przechowywania świeżych produktów. Gdy sokowirówka nie jest używana, można łatwo wyczyścić miąższ za pomocą wilgotnej ściereczki.

2. Philips Avance Collection HR1922/20

Sokowirówka Philips Avance Collection HR1922/21 to sokowirówka odśrodkowa z dzbankiem o pojemności 1 litra i 2 prędkościami pracy. Jej wyjątkowy system wyciskania soku umożliwia wyciskanie soku nawet z najtwardszych warzyw i owoców. Posiada również wydajny silnik o mocy 1200 W, 80-milimetrową rurę wsadową oraz zintegrowany pojemnik na miąższ. Sokowirówka Philips Avance HR1922/21 jest również łatwa w czyszczeniu i ma kilka przydatnych funkcji.

Sokowirówka nadaje się do mycia w zmywarce i jest wyposażona w funkcję wstępnego czyszczenia, która umożliwia usunięcie miąższu. Za jednym razem można uzyskać do 3 l soku. Sokowirówka Philips Avance HR1922/20 jest wyposażona w elegancki okrągły popychacz, elegancką obudowę i pojemnik na miąższ ze szczotkowanej stali nierdzewnej z polerowanym sitem. Nawet silnik jest cichy, co sprawia, że wyciskanie soku jest przyjemniejsze.

3. Kenwood JE850

Jeśli chcesz wycisnąć sok z owoców i warzyw, sokowirówka Kenwood JE850 pomoże Ci osiągnąć pożądane rezultaty. Wyposażono ją w najnowsze technologie usuwania nasion i miąższu. Sokowirówka posiada trzylitrowy pojemnik na sok oraz pokrywę ułatwiającą czyszczenie. Urządzenie charakteryzuje się imponującą wydajnością i może stanowić uzupełnienie każdej nowoczesnej kuchni. Oto niektóre z zalet sokowirówki Kenwood JE850. Dzięki nim wyciskanie soku staje się dziecinnie proste.

Sokowirówka Kenwood JE850 o mocy 850 W ma metalowy korpus i bardzo dużą rurę wsadową. Wyposażona jest również w dwie prędkości pracy i opatentowaną wylewkę zapobiegającą kapaniu. Sokowirówka wykorzystuje również technologię Apex, która jest łatwiejsza do czyszczenia i ergonomiczna. Silnik o mocy 850 W jest wystarczająco mocny, aby poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami owoców i warzyw, w tym z twardym lodem. Dzbanek na sok o pojemności 1,5 l nadaje się również do mycia w zmywarce.

4. Sencor SJE 5050SS

Sokowirówka Sencor SJE5050SS ma wiele wspaniałych funkcji. Model ten jest łatwy do czyszczenia i konserwacji. Jego otwór wlewowy o średnicy 75 mm eliminuje konieczność krojenia owoców i warzyw na małe kawałki, co przekłada się na większą oszczędność czasu. W Internecie dostępnych jest wiele odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz recenzji produktu, z którymi można zapoznać się za darmo. Ponadto, jeśli Twoja sokowirówka się zepsuje, możesz łatwo skontaktować się z Repair Cafe w celu dokonania bezpłatnej naprawy.

Ta sokowirówka jest niezwykle łatwa w czyszczeniu i wykorzystuje mieszadło o dużej mocy do wyciskania wszystkich owoców i warzyw na miazgę. Sokowirówka Sencor SJE 5050SS jest przeznaczona do przygotowywania z różnych owoców i warzyw pysznych i pożywnych napojów. Komora sokowirówki jest wystarczająco duża, aby pomieścić do pełnej filiżanki owoców i warzyw, i wyciska z nich sok bez pocenia się.

5. Philips Viva Collection HR1855/90

Dzięki sokowirówce Philips Viva Collection HR1855-90 możesz rano cieszyć się świeżym, wyciskanym sokiem. Ta sokowirówka ma imponującą moc 700 W i szeroką podstawę o średnicy 7,5 cm. Dzięki temu można ją łatwo umyć i jest łatwa w czyszczeniu. Sokowirówka Philips jest wyposażona w wygodną technologię QuickClean, która sprawia, że jej czyszczenie jest banalnie proste.

6. Bosch MES25A0

Ta sokowirówka odśrodkowa została wyprodukowana przez firmę Bosch. Ponieważ jest to sokowirówka odśrodkowa, należy pamiętać o kilku kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Podczas korzystania z urządzenia nie należy umieszczać go w pobliżu gorących powierzchni, takich jak kuchenka czy piekarnik. Ponadto nie należy myć urządzenia w zmywarce do naczyń ani używać pary do jego czyszczenia. Aby zapobiec uszkodzeniu urządzenia, podczas czyszczenia sokowirówki Bosch MES25A0 należy stosować się do poniższych wskazówek.

7. Sokowirówka Adler AD 4124

Sokowirówka Adler AD 4124 jest jedną z najlepszych sokowirówek na rynku. Jej duża pojemność zbiornika na miąższ i antypoślizgowe przyssawki sprawiają, że jest to bezpieczny wybór. Ponadto sokowirówka posiada blokadę bezpieczeństwa, która zapobiega jej włączeniu, jeśli nie zostanie prawidłowo zmontowana. Można ją również myć w zmywarce, co sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin. Sokowirówka Adler AD 4124 posiada wiele funkcji, w tym duży otwór wlotowy, który umożliwia ładowanie całych owoców lub połówek. Silnik sokowirówki o mocy 2000 W jest wydajny i umożliwia regulację prędkości obrotów w celu uzyskania soku o różnej wielkości. Sokowirówka jest wyposażona w dwa stożkowe filtry o drobnych oczkach, które zapewniają wyjątkowo czysty sok. Posiada również pięć różnych ustawień prędkości oraz litrowy dzbanek, w którym z łatwością można przygotować sok na pięć szklanek. Posiada również system drop-stop, który zapobiega przypadkowemu uruchomieniu.

Czym jest Sokowirówka?

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać przy zakupie sokowirówki, jest pytanie, po co Ci ona. Jeśli jesteś profesjonalnym kucharzem, potrzebujesz czegoś, co będzie wystarczająco trwałe, aby często z niej korzystać, ale jeśli chcesz tylko raz na jakiś czas przygotować świeży napój, wystarczy Ci niedroga sokowirówka. Można też kupić sokowirówkę do centrum żywienia i uzyskać takie same rezultaty w domu. Jest kilka powodów, dla których warto kupić sokowirówkę.

Główną funkcją sokowirówki jest wyciskanie soku z owoców i warzyw. Dzięki temu można uzyskać świeżo wyciskane soki, które są zdrowe i smaczne. Jednak niektórzy ludzie mają problemy ze zrozumieniem zasad działania sokowirówek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach kuchennych. Sokowirówka została zaprojektowana w taki sposób, aby była łatwa w użyciu i czyszczeniu, i może stanowić wygodne akcesorium kuchenne. Potrzebna jest sokowirówka, która poradzi sobie z wkładanymi do niej składnikami.

Sokowirówka i blender to podobne urządzenia, które wyciskają sok z różnych rodzajów owoców i warzyw. Sokowirówki oddzielają sok od błonnika i miąższu owoców lub warzyw, natomiast blendery po prostu mieszają je ze sobą, uzyskując gęstszą konsystencję. Oba urządzenia to przydatne gadżety kuchenne, ale jedno jest lepsze od drugiego. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę cenę i funkcje. Sokowirówki kosztują więcej niż blendery, ale te wysokiej jakości będą służyć przez lata.

Jak przetestowaliśmy Sokowirówki w naszym rankingu?

Pośród wielu sokowirówek dostępnych na rynku, Hurom HAA Slow Juicer jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Jej konstrukcja mastyksowa zapewnia najwyższą wydajność. Ta sokowirówka jest idealna do zielonych liści i miękkich owoców. Jest dostępna w wielu kolorach i ma kilka dodatkowych funkcji, które zwiększają możliwości wyciskania soków. Można nawet przyrządzać w niej lody, mleko orzechowe i tofu.

Podczas gdy sokowirówki odśrodkowe są tańsze i bardziej powszechne, sokowirówki mastyksowe są droższą opcją. Różnica polega na sposobie, w jaki sokowirówka miażdży owoce. Sokowirówki żujące zgniatają miąższ za pomocą zębów o szerokości dwóch milimetrów, natomiast sokowirówki odśrodkowe zgniatają miąższ za pomocą siły odśrodkowej. Dzięki tej metodzie uzyskuje się sok o większej wartości odżywczej. Jest on również bardziej higieniczny, ponieważ do miąższu dostaje się mniej tlenu.

Mimo że sokowirówka Omega jest kompaktowa i łatwa w czyszczeniu, nie sądziliśmy, że będzie wystarczająco mocna, aby pomieścić dużo soku. Kosz na miąższ szybko się zapełnia, więc trzeba go często opróżniać. Sokowirówka Omega świetnie nadaje się do okazjonalnego wyciskania soku i nie zajmuje zbyt wiele miejsca na blacie. A ponieważ sokowirówkę można myć w zmywarce, nie trzeba się martwić, że się zniszczy.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem Sokowirówki?

Im bardziej popularna marka, tym lepiej. Niektóre sokowirówki mają bardziej skomplikowane części niż inne i są bardziej podatne na zapychanie się. Jeśli często czyścisz sokowirówkę, wybierz taką, która jest łatwa do czyszczenia. Pomoże Ci również, jeśli do sokowirówki dołączona jest szczotka do czyszczenia.

Podczas gdy soki z supermarketu zawierają zwykle dużo cukru i konserwantów, sokowirówka może być doskonałym sposobem na wzbogacenie diety o dodatkowe wartości odżywcze. Jest to również łatwy i smaczny sposób na uzyskanie dziennej porcji warzyw i owoców. Istnieją dwa podstawowe rodzaje sokowirówek: sokowirówki do cytrusów i sokowirówki. Sokowirówka jest przeznaczona do rozdrabniania warzyw i owoców, oddzielania soku od miąższu i dlatego jest używana przede wszystkim do przygotowywania świeżych soków owocowych i warzywnych.

Ważną kwestią jest również moc sokowirówki. Sokowirówka wysokoobrotowa może wytworzyć więcej miąższu niż wolna, co skutkuje mniejszą ilością soku. Sokowirówki wysokoobrotowe wytwarzają również więcej ciepła i piany, co pozbawia owoce i warzywa składników odżywczych. Wolne sokowirówki mają mniej części i są łatwiejsze do czyszczenia. Otwory wsadowe sokowirówki powinny być szerokie, aby pomieścić największe owoce i warzywa.

Ile kosztuje nowa Sokowirówka?

Jaką kwotę powinieneś zapłacić za sokowirówkę, jeśli chodzi o wyciskanie soku? Odpowiedź zależy od tego, do czego zamierzasz jej używać, jak często zamierzasz wyciskać soki i jakie są Twoje konkretne potrzeby. Wolnoobrotowe sokowirówki są zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewniają wysoką wydajność i radzą sobie z prawie każdym rodzajem produktów. Wolne sokowirówki są wygodniejsze w przypadku oczyszczania organizmu, ponieważ pozwalają przechowywać duże porcje soku nawet przez trzy dni. Cena sokowirówki zależy w dużej mierze od jej jakości i usług serwisowych.

Niektóre sokowirówki są w stanie przetworzyć cały owoc i warzywo, łącznie ze skórką i nasionami. Ostrza są tak drobne, że rozdrabniają żywność na drobne kawałki. Niektóre owoce i warzywa zachowują gorzki smak, a uzyskany sok może być mniej niż pożądany. Dlatego należy zainwestować w wysokiej jakości sokowirówkę, która zapewni Ci najwyższy zwrot z inwestycji. Możesz zacząć od sprawdzenia przedziałów cenowych różnych sokowirówek.

Możesz również wybrać pomiędzy sokowirówkami ręcznymi i elektrycznymi. Ręczne wyciskarki do cytrusów są dobre, jeśli potrzebujesz tylko soku z pomarańczy. Jeśli jednak potrzebujesz codziennie wyciskać kilka kwart soku, warto zainwestować w sokowirówkę elektryczną. Sokowirówki elektryczne mają również tę zaletę, że są bardziej uniwersalne, ponieważ można w nich wyciskać sok nie tylko z owoców. Ten typ sokowirówki jest również idealny dla osób, które mają mało miejsca w kuchni, ponieważ można go używać zarówno do wyciskania soku, jak i przygotowywania obiadu. Początkowo może być droższa, ale na dłuższą metę się opłaci.

Kiedy kupić nową Sokowirówkę?

Kiedy kupić nową sokowirówkę? Przy podejmowaniu decyzji o tym, jaką sokowirówkę kupić, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, należy określić, jak często zamierzamy przygotowywać sok, ponieważ może się zdarzyć, że będziemy go przygotowywać kilka razy dziennie lub nawet codziennie. Po drugie, wybierz sokowirówkę, która Ci się podoba, ponieważ będziesz spędzać z nią dużo czasu. I wreszcie, upewnij się, że funkcje sokowirówki odpowiadają Twoim potrzebom.

W większości kuchni jest mało miejsca na blacie, a sokowirówki mogą zajmować dużo tej cennej nieruchomości. Jeśli nie jesteś pewien, ile masz miejsca na blacie, zmierz przestrzeń, w której będziesz jej używać. Upewnij się, że przewód będzie sięgał do gniazdka. Weź również pod uwagę ciężar sokowirówki. Jeśli jest zbyt ciężka, należy rozważyć wielkość blatu, który będzie zajmować.

Zasilanie jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Wiele sokowirówek potrzebuje znacznej mocy, aby rozbijać twarde włókna produktów, a sokowirówka o mniejszej mocy będzie zwalniać i w końcu się spali. Niezawodna sokowirówka powinna mieć silnik o mocy co najmniej 1,1 konia mechanicznego. Niektóre sokowirówki są głośne, dlatego przed zakupem należy sprawdzić poziom hałasu. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub domu z innymi ludźmi, może to być dla Ciebie problem.

Najlepsze Sokowirówki – Opinie Użytkowników

Wybór sokowirówki to ważna decyzja dla każdego, kto chce odzyskać formę i zachować zdrowie. Niektóre sokowirówki są w stanie miksować różne warzywa i owoce, podczas gdy inne tylko je upłynniają. Niezależnie od tego, którą wybierzesz, z pewnością spodoba Ci się zdrowszy sok, który dzięki niej uzyskasz. Poniżej przedstawiamy kilka recenzji sokowirówek i opinii użytkowników, które pomogą Ci zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Weź również pod uwagę cenę.

Chociaż sokowirówka Breville jest bardzo popularna, nie wszyscy mają o niej pozytywne zdanie. Wielu użytkowników twierdziło, że jest łatwa w obsłudze i czyszczeniu, ale inni byli rozczarowani, gdy zauważyli, że sokowirówka jest głośna i przestała działać po kilku dniach. Pojawiły się również skargi na wolno pracujące podwójne koła zębate. Sokowirówki te nie są przeznaczone do przetwarzania bardzo gęstej, liściastej zieleniny. Są jednak wyposażone w nasadki do miękkich owoców, takich jak truskawki, i można je myć w zmywarce.

Omega Juicer to kolejny popularny model. Jego działanie polega na miażdżeniu składników na misie sokowirówki. Posiada przełącznik on/off/reverse oraz ściereczkę do odcedzania ułatwiającą czyszczenie. Można w niej nawet zmielić orzechy i nasiona na mleko. Mleko sojowe, masło orzechowe i sorbet to kilka innych zastosowań tej sokowirówki. Pojemność sokowirówki wolnoobrotowej NutriBullet wystarcza na kilka filiżanek soku.

Czy warto kupić Sokowirówkę?

Możesz się zastanawiać: Czy zakup sokowirówki naprawdę się opłaca? Przecież świeżo przygotowany sok jest niezwykle zdrowy i pożywny. Ale jak dużych oszczędności można się spodziewać? Cóż, jeśli regularnie robisz soki w domu, odpowiedź brzmi prawdopodobnie: tak. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także będziesz mieć więcej czasu rano na przygotowanie własnego soku. Ponadto, wyciskanie soków w domu pozwala na eksperymentowanie z różnymi składnikami i tworzenie niepowtarzalnych soków.

Kupując sokowirówkę, należy zwrócić uwagę na jakość i gwarancję. Tanie sokowirówki psują się łatwiej niż te z wyższej półki, a Ty zostajesz z mnóstwem odpadów. Niektóre psują się nawet w ciągu roku! Jeśli więc kupujesz sokowirówkę do domu, warto zainwestować w wysokiej jakości urządzenie, które będzie Ci służyć przez lata.

Wyciskanie soku w domu to świetna inwestycja. Sok pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, dlatego zawsze warto kupić sokowirówkę wyższej klasy niż tańszą. Mimo że początkowa cena zakupu sokowirówki może być wysoka, w rzeczywistości pozwala ona zaoszczędzić pieniądze. Jeśli będziesz regularnie używać sokowirówki, zaoszczędzisz więcej pieniędzy na produktach i gotowym soku.

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking Sokowirówek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze