Ranking Żelazek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Wśród żelazek parowych jest wiele opcji. W naszym teście wzięło udział 14 testerów, którzy wypróbowali 30 różnych modeli na trzech różnych rodzajach tkanin. Zalecamy prasowanie parowe większości tkanin, ale niektóre z nich, takie jak satyna, nie powinny być prasowane parą. Jeśli chcesz mieć najlepsze żelazko parowe za rozsądną cenę, oto trzy opcje:

Żelazka Parowe Ranking TOP 5 w 2024 roku

Żelazko parowe CHI 13102 jest łatwe w użyciu i szybko się nagrzewa. Posiada podświetlaną cyfrową regulację temperatury i wbudowany przewodnik po tkaninach, który ułatwia wybór odpowiedniej temperatury. Żelazko jest łatwe w obsłudze dzięki ergonomicznej konstrukcji, łatwemu do uchwycenia uchwytowi i łatwemu do napełniania zbiornikowi na wodę. Pełna 12-miesięczna gwarancja i 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy sprawiają, że jest to doskonały wybór. Możesz go używać nawet do delikatnych tkanin, takich jak jedwab, ponieważ jest bardzo łatwe w czyszczeniu.

Rowenta Focus to kolejne żelazko parowe, które jest łatwe w użyciu. Posiada ono moc 1700 W i opatentowaną końcówkę Precision Tip, która zapewnia dokładne rozprowadzanie pary. To żelazko parowe posiada również funkcję podgrzewania, która pomaga usunąć uporczywe zagniecenia. Rowenta Focus to świetny wybór w tym przedziale cenowym. Wyrzut pary jest najwyższy i wynosi 35 g na minutę, co jest imponującym wynikiem w tej cenie.

1. Tefal Ultimate Pure FV9834

Jeśli masz ograniczony budżet, ale nadal chcesz mieć przyzwoite żelazko parowe, sprawdź model Tefal Ultimate Pure FV9834. To żelazko parowe Tefal należy do serii Ultimate, więc poradzi sobie z dużymi ładunkami prania. Jego trwała konstrukcja z tworzywa sztucznego pozwala na wyprasowanie dużej liczby ubrań za jednym razem, a dostępne jest w kolorze niebieskim i czarnym. Żelazko jest wyposażone w filtr z mikrokalcem, dzięki czemu nie musisz się martwić o pozostałości kamienia na bieliźnie.

Żelazko parowe firmy Tefal jest wyposażone w zintegrowany zbiornik na parę. Jego innowacyjna konstrukcja umożliwia również naciskanie przycisków bez użycia dużej ilości wody, dzięki czemu może szybciej wysuszyć Twoje ubrania. A ponieważ jest lekkie, można je łatwo przenosić w dowolne miejsce. Dysza jest zdejmowana, co ułatwia pranie i suszenie ubrań bez ryzyka zahaczenia. Żelazko parowe Tefal Ultimate Pure FV9834 może być również używane do czyszczenia na sucho.

2. Philips GC4556/20

Żelazko parowe Philips GC4556/20 zapewnia dużą moc i długotrwałą żywotność. Posiada 220 g uderzenia pary i 45 g wyrzutu pary. Wyposażone jest również w system szybkiego zwalniania nagrzewnicy. Filozofię firmy można dostrzec w konstrukcji słynnej lampy Philips, która została wprowadzona na rynek ponad 120 lat temu. W opracowaniu tego żelazka pomógł proces projektowania zorientowany na człowieka.

3. Bosch Sensixx’x TDA703021A

Żelazko parowe Bosch Sensixx’x TDA703021A to wydajne urządzenie z wieloma inteligentnymi funkcjami. Żelazko posiada funkcję i-Temp, która sprawdza się w przypadku wszystkich rodzajów tkanin, a także niezwykłe pokrętło do regulacji temperatury. Oferuje ciągłe wytwarzanie pary z prędkością 50 g/min oraz uderzenie pary z prędkością 200 g/min. Można je nawet podgrzewać nad zlewem, aby wypłukać kamień.

Wydajność pary tego żelazka wystarcza na cztery godziny pracy, w zależności od tkaniny. Można je podłączyć do prądu, aby uniknąć przegrzania powierzchni prasującej. Żelazko rozżarza się w ciągu kilku minut i jest zalecane do użytku przez osoby w wieku od trzech lat. Posiada czujnik, który wylacza grzanie.

4. Bosch TDA503011P

System AdvancedSteam w żelazku parowym Bosch TDA503011P umożliwia optymalny wyrzut pary i jej ukierunkowane rozprowadzanie na tkaninie. Dzięki zintegrowanemu systemowi antywapiennemu i funkcji samooczyszczania, para z żelazka jest kierowana i pomaga głębiej wniknąć w tkaninę, zapobiegając jej przypaleniu. System ten zmniejsza ryzyko osadzania się kamienia i wydłuża żywotność żelazka. Funkcja automatycznego wyłączania sprawia, że żelazko nie działa, gdy nie jest używane.

To żelazko parowe firmy Bosch jest dostępne w dwóch modelach: TDA503011P. Choć model TDA503011P jest starszy, nadal uważany jest za produkt najwyższej klasy i doskonale sprawdza się w większości gospodarstw domowych. Posiada on zbiornik na wodę o pojemności 1,7 litra i jest wyposażony w generator pary. Kocioł nagrzewa się do 500°F, więc jest idealny dla gospodarstw domowych, które muszą utrzymywać stałą temperaturę w kuchni.

5. Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra

Power Steam Ultra to nowsze zelazko wyprodukowane przez firmę Russell Hobbs. Posiada wysokiej jakości silnik i wygody, które świecą w domu. Jest dostępny w kolorze białym, srebrnym i złotym i oferuje zarówno dobrą wydajność, jak i świetną cenę. Może być również używane jako suszarka do ubrań i posiada system podwójnego nagrzewania, który jest idealny dla tych, którzy potrzebują wysuszyć swoje ubrania bez większego wysiłku.

To żelazko parowe ma duży zbiornik na wodę o pojemności 350 ml i jest w stanie zapewnić do 45 g ciągłej pary i 210 g w zrywach. Funkcja pary pionowej pomaga usunąć zagniecenia z wiszących ubrań. Żelazko posiada również wkład antywapienny, trójdrożne automatyczne wyłączanie i możliwość samooczyszczania. Napełnianie urządzenia Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra jest proste. Pamiętaj, aby używać wody destylowanej, jeśli mieszkasz w regionie o twardej wodzie.

Czym jest jest żelazko parowe?

Kupując żelazko parowe, sprawdź pojemność zbiornika. Urządzenia te mają pojemność od 0,26 litra do 2 litrów, w zależności od Twoich potrzeb i wielkości stosu do prasowania. Żelazka bezprzewodowe są również wygodne, ale zazwyczaj mają mniejszą moc niż te przewodowe. Żelazka bezprzewodowe wymagają częstego podgrzewania podstawy, dlatego warto rozważyć zakup modelu przewodowego.

Niektóre modele mają stopy wykonane z ceramiki, stali i aluminium. Stopy te są wstępnie impregnowane substancjami odpornymi na działanie wody, aby zapobiec utlenianiu lub rdzewieniu. Żelazka parowe mają stopy wykonane z ceramiki lub stali nierdzewnej. Te pierwsze są trwalsze, ale szybciej się zużywają. Ta druga może się przyklejać do wysokiej temperatury żelazka, ale lepiej chroni ubrania przed przypaleniem. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, rozważ zakup żelazka ceramicznego.

Pomimo że żelazka parowe są bezpieczne dla większości tkanin, należy je regularnie czyścić, aby zapobiec tworzeniu się osadów mineralnych na stopie. Większość żelazek działa bez problemu na wodzie z kranu, ale do delikatnych tkanin zalecana jest woda destylowana. Przed rozpoczęciem kolejnej sesji prasowania należy opróżnić zbiornik na wodę. Ponadto opróżnienie zbiornika na wodę zapobiegnie tworzeniu się zacieków podczas kolejnej sesji prasowania. Niektóre modele mają funkcję samooczyszczania, która pozwala usunąć osady mineralne ze stopy żelazka.

Typy żelazek parowych

Żelazka parowe występują w kilku różnych typach, z których każdy oferuje inne funkcje. Niektóre z nich mają komorę parową, inne nie. Ich działanie polega na poziomym generowaniu gorącej pary. Żelazka z pionową komorą parową są przydatne do usuwania zagnieceń z zasłon lub innych trudnych do wyprasowania materiałów. Niektóre z nich umożliwiają nawet wygładzenie wiszących ubrań bez konieczności ich zdejmowania. Aby znaleźć odpowiednie urządzenie dla siebie, przed zakupem należy wiedzieć, czego się szuka.

Rodzaj prasowanej tkaniny określa, jaki rodzaj pary jest potrzebny. Na przykład, niektóre tkaniny wymagają więcej pary niż inne, dlatego warto wybrać żelazko, które oferuje różne ustawienia dla różnych tkanin. Ponadto, żelazka parowe z dyszami natryskowymi są przydatne do prasowania odzieży i innych materiałów, do których trudno jest dotrzeć bez wody. Inną cechą, która sprawia, że żelazka parowe są idealne, jest ich zdolność do prasowania na sucho.

Poza tym, że są wygodne w użyciu, większość żelazek parowych może zostać zatkana przez wodę z kranu. Aby temu zapobiec, poszukaj modelu wyposażonego w system antywapienny, który usuwa minerały z systemu, oraz system zapobiegający kapaniu wody na ubrania. Niektóre żelazka mają także funkcję automatycznego wyłączania, która wyłącza żelazko po 30 sekundach lub 8 minutach bezczynności.

Jak przetestowaliśmy Żelazka w naszym rankingu?

Podczas testowania żelazek parowych chcieliśmy znaleźć takie, które mają większy wyrzut pary niż inne. W tym celu poprosiliśmy 14 testerów o użycie trzech rodzajów tkanin: bawełny, lnu i satyny. Okazało się, że wszystkie trzy żelazka dobrze radziły sobie z parowaniem. Jednak niektóre tkaniny, takie jak satyna, nie nadają się do prasowania na parze. Z tego powodu przetestowaliśmy najlepsze żelazka parowe tylko na tych trzech tkaninach.

Podczas oceny najlepszych żelazek parowych zwracaliśmy uwagę na ich wszechstronność. Oznacza to, że powinny one oferować wiele ustawień temperatury. Oprócz możliwości regulacji, żelazko powinno mieć również możliwość efektywnego wytwarzania pary. Stwierdziliśmy, że żelazko parowe Rowenta Digital Display dobrze radzi sobie z usuwaniem zagnieceń z bawełny, lnu i satyny. Oprócz wysokiej mocy pary, posiada również funkcję rozpylania delikatnej mgiełki. Stwierdziliśmy, że to żelazko było najskuteczniejsze w usuwaniu zagnieceń z lnu.

Sprawdziliśmy również funkcje, takie jak trójstronne automatyczne wyłączanie bezpieczeństwa i system antywapienny. Żelazko parowe z tymi funkcjami zmniejsza ryzyko uszkodzenia ubrań przez generowanie ładunków elektrostatycznych i przegrzanie powierzchni. Pomimo tak wielu funkcji, nadal trudno jest wybrać najlepsze żelazko parowe. Zalecamy zakup modelu z wyższej półki, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem Żelazka?

Przy zakupie żelazka parowego należy zwrócić uwagę na wiele cech. Żelazka o najwyższej mocy będą wytwarzać więcej pary w krótszym czasie. Większy zbiornik na wodę oznacza, że nie będziesz musiał tak często uzupełniać wody w żelazku, a żelazko o większej mocy będzie wytwarzać więcej pary w krótszym czasie. Jeśli jednak nie jesteś pewien, na które cechy żelazka zwrócić uwagę, weź pod uwagę inne czynniki przy jego zakupie.

Podczas zakupów żelazka parowego pamiętaj, że wysoka temperatura może prowadzić do poparzeń. Dlatego warto szukać modeli z funkcją automatycznego wyłączania, która automatycznie wyłączy żelazko po określonym czasie. Zwróć uwagę na takie funkcje, jak wskaźnik dźwiękowy, który informuje o włączeniu lub wyłączeniu żelazka, oraz zwijacz przewodu, który nie wysuwa się, gdy jest złożony.

Ile kosztuję nowe Żelazko?

Żelazko parowe ma wiele funkcji, a jedną z najpopularniejszych jest funkcja dodatkowego nadmuchu, która pomaga zmniejszyć uporczywe zagniecenia i wyprasować ciężkie tkaniny. Upewnij się, że regulacja temperatury jest łatwo dostępna i wyraźnie oznaczona. Zwróć uwagę na lampkę kontrolną, która informuje, że urządzenie jest włączone. Kolejną cechą jest zwijacz przewodu, który nie powinien się wywijać, gdy jest zwinięty. Wreszcie, dodatkowy nadmuch pary jest doskonałym sposobem na oczyszczenie otworów wentylacyjnych i spłukanie osadów mineralnych.

Jeśli masz ograniczony budżet, doskonałym rozwiązaniem będzie średniej wielkości żelazko, takie jak Mueller 1200-Watt Mid-Size Anti-Drip Non-Stick Soleplate Iron. Ma ono 4,6-gwiazdkową ocenę od klientów i posiada wiele dobrych funkcji. Jest łatwe w użyciu i szybko się nagrzewa. Posiada również zwijany przewód, który ułatwia przechowywanie.

Kiedy kupić nowe żelazko?

Jeśli od lat używasz tego samego żelazka parowego, nadszedł czas, aby je zmodernizować. Większość żelazek parowych ma kilka funkcji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ich możliwości, od wydajności po cenę. Niektóre cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę, to: ekstra silny strumień pary do usuwania uporczywych zmarszczek. Kolejną ważną cechą jest zwijany przewód. Zwijający się przewód jest łatwiejszy w użyciu i zapewnia bezpieczeństwo żelazka, gdy nie jest używane.

Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest moc. Im wyższa moc, tym szybszy proces nagrzewania. Ponadto, wyższa moc oznacza szybsze działanie żelazka parowego. Szukaj żelazek o mocy 1800 W lub wyższej. Ponadto, upewnij się, że stopa żelazka jest rozgrzana do temperatury odpowiedniej dla rodzaju prasowanej tkaniny. Jeśli moc żelazka jest zbyt niska, może dojść do wycieku wody, dlatego przed zakupem sprawdź jego specyfikację.

Najlepsze Żelazka – Opinie Użytkowników

Żelazka parowe wykorzystują parę i ciepło do usuwania zagnieceń. Różnią się od żelazek do prasowania na sucho tym, że te ostatnie nie wytwarzają pary i są przeznaczone do wilgotnych tkanin. Żelazka parowe są uniwersalne – w zależności od rodzaju tkaniny i metody prasowania mogą wytwarzać mniej lub więcej pary. W przeciwieństwie do żelazek do prasowania na sucho, żelazka parowe działają w sposób zsynchronizowany z siłą nacisku użytkownika i wyrzutem pary. Dlatego wytwarzają one więcej pary niż żelazka do prasowania na sucho.

Wybierając żelazko parowe, zwróć uwagę na jego ogólny wygląd i jakość. Niektórzy uważają, że żelazko PuSteam ma prostą konstrukcję i nieodpowiednie ustawienia. Przyciski i pokrętła wydają się tanie i plastikowe. Oznacza to, że nie powinieneś go kupować, jeśli potrzebujesz wydajnego żelazka parowego do prasowania dużych ilości rzeczy lub do specjalistycznych zadań. Podobnie, ludzie nie polecają żelazka Singer do najbardziej skomplikowanych prac.

Żelazko Sunbeam to opcja bardziej przyjazna dla budżetu. Jednak nadal posiada wszystkie cechy droższego żelazka. Jedną z wyjątkowych cech jest chowany sznurek. Funkcja ta może być wadą w przypadku słabych rąk lub gdy trzeba ją przechowywać. Dzięki temu żelazku nie trzeba jednak nosić ze sobą długiego przewodu do schowka. Jeśli więc szukasz żelazka parowego, które spełni wszystkie Twoje potrzeby, weź pod uwagę model Sunbeam.

Czy warto kupić Żelazko?

Żelazka parowe ułatwiają prasowanie. Nie wytwarzają tyle ciepła, co generator pary i wymagają częstszego uzupełniania wody niż inne systemy prasowania parowego. Ponadto, żelazka parowe mogą być ciężkie, gdy zbiornik na wodę jest pełny. Inną różnicą między bezprzewodowymi żelazkami parowymi a tradycyjnymi jest fakt, że prasowanie nie trwa tak długo i nie wymaga przewodu zasilającego.

Przed zakupem żelazka parowego zastanów się, ile chcesz na nie wydać. Na przykład, ciężkie żelazko nie będzie warte dodatkowych pieniędzy, jeśli nie będzie wygodne w użyciu. Lżejsze żelazko będzie również łatwiejsze do przechowywania. Co więcej, lekkie żelazko może być łatwiejsze w obsłudze dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Upewnij się, że uchwyt żelazka jest wygodny do trzymania.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie żelazka parowego, jest bezpieczeństwo. Wiele modeli posiada funkcję automatycznego wyłączania, która jest przydatna w przypadku prasowania wielozadaniowego, szczególnie dla osób posiadających małe dzieci lub zwierzęta domowe. Funkcja automatycznego wyłączania automatycznie wyłącza żelazko parowe po upływie określonego czasu. Na przykład żelazko Rowenta Focus wyłącza się po ośmiu minutach w pozycji pionowej i po 30 sekundach w pozycji poziomej.

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking Żelazek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze